Μερικές φορές, όταν λέμε ότι είσαι αρχηγός, σημαίνει να είσαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΑΡΧΗΓΌΣ και όχι κουραφέξαλα.....

Απλά έβαλε 3 γκολάκια, το ένα καλύτερο από το άλλο και σαρώσαμε !

Ήταν ο πρωταγωνιστής και έξω αλλά και μέσα στο γήπεδο !
Ήταν αυτός, που έδωσε το έναυσμα για την αντεπίθεση.
Μας βοήθησε και η καταπληκτική μας φίλαθλος, Γιώτα με το όνομα, αλλά λέμε τώρα.

Χάναμε 1-0 στο ημίχρονο.....μέχρι τότε, χάναμε απίστευτες ευκαιρίες και κυρίως οι επιθετικοί μας βάραγαν άσφαιρα....
Και φαντάσου ότι πιέζαμε συνέχεια....

Στο δεύτερο ημίχρονο, μπήκαμε με αέρα ανατροπής.
Ισοφαρίσαμε με ένα καταπληκτικό μίτο σουτ του μεγάλου αρχηγού και μετά βεβαίως βεβαίως από μεγάλη προσπάθεια και συνεχή σφυροκόπημα των αντιπάλων. Μετά από λίγο φάγαμε το δεύτερο, αλλά δεν το βάλαμε κάτω. Ισοφαρίσαμε ΠΑΛΙ με τον μεγάλο αρχηγό και στο τελευταίο λεπτό βγήκαμε όλοι μπροστά, όπου μετά από μια πολύ καλή συνεργασία με τον Σάλπι, ο τεράστιος αρχηγός, έβαλε και το κερασάκι στην τούρτα, το τρίτο και νικητήριο γκολ. Έτσι το σκορ έγινε 2-3 υπέρ μας. Ήταν απλά ΑΠΑΙΧΤΟΣ !

Δεν πρέπει να αμελήσουμε και κάποια άλλα πράγματα. Πρώτον τον μεγάλο γκολτζή μας, ο οποίος έφαγε ΠΑΛΙ, πολλές κλοτσιές και έδωσε και δύο τέλειες ασίστ. Δεύτερων την επάνοδο του βέλους, που σάρωσε στα επιθετικά και αμυντικά του καθήκοντα. Έδωσε άλλη πνοή στην ομάδα. Και τέλος τον "αργούλη" και το μηχανάκι της ομάδας, που "ζωγράφισαν" με τα λόγια τους και μόνο...... :-pppp

(ναι ναι ξέρουμε....ότι συνήθως δεν κάνουμε ειδική αναφορά μόνο σε ενα άτομο.....αλλά αυτή την φορά κάναμε μια εξαίρεση...)